Çağdaş Eğitim Vakfı, “Prof.Dr.Türkan Saylan,  Prof.Dr.Necla Arat,  Prof.Dr. Aysel Çelikel,  Prof.Dr.Oya Başak ve Gülseven Yaşer”  gibi toplumun önde gelen ve eğitime gönül vermiş aydınlarının ve bilim insanlarının öncülüğünde, ulusal eğitim alanında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, aklın ve bilimin yol göstericiliğini benimsemiş, insan haklarına saygılı ve Cumhuriyetin değerlerini özümsemiş nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir vakıftır.

Bu ilkeler ışığında, vakfımızın asli ve en güçlü etkinlik alanını oluşturmakta olan eğitim bursları ile ilgili;

  • Çağdaş Eğitim Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar 20.000’i aşkın ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencisine, öğrenim bursu sağlamıştır ve olanakları çerçevesinde bu temel misyonunu sürdürmeye devam etmektedir.
  • Vakfımızın burslarından yararlanarak öğrenimlerini tamamlayan binlerce öğrencimiz, şu anda çağdaş yaşama ve bilimin öncülüğüne ve üstünlüğüne inanan vatandaşlar olarak çeşitli meslek dallarında ve başarı ile topluma hizmet etmektedirler.

Daha çok çocuğumuzun bugünü güzel yaşaması ve güzel bir gelecek düşlemesi için destekte bulunarak, daha umutlu bir yarın hayalimize siz de ortak olabilirsiniz!