Genç Yetenekler Projesi’ne Türkiye’nin önde gelen 55 yazar, müzisyen, ressam, tiyatro sanatçısı, fikir ve iş adamı destek vermektedir. Yaşar Kemal, Nuri Bilge Ceylan, Yıldız Kenter, Ara Güler, Cem Yılmaz, Fazıl Say, Jale Yılmabaşar, Ayşe Kulin, Fahir Atakoğlu, Tarkan, Sezen Aksu, Cihat Aşkın ve Genco Erkal projemizin destekçileri arasında yer almaktadırlar.  Destek verilecek öğrencilerin seçimi de gönüllülerimiz arasında yer alan, aynı zamanda Genç Yetenekler Projesi’nin Sanat Kurulu’nu oluşturan Cihat Aşkın (yaylı sazlar), Fazıl Say (piyano), Bülent Evcil (üflemeli sazlar) ve İbrahim Yazıcı tarafından, ülkemizde faaliyet gösteren konservatuarların da, görüşleri alınarak yapılmaktadır.

Genç Yetenekler Projesi, şu anda 2016-2017 yılında 24 üstün yetenekli öğrenciye eğitim bursu vermiştir. Bu öğrenciler  yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden kazandıkları burslar ve ÇEV’in desteğiyle eğitimlerine devam etmektedirler.

Genç Yetenekler, ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettikleri başarılarla önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin dünyadaki kültür elçileri olabileceklerini kanıtladılar. ÇEV olarak Genç Yetenekler’in bu yolda ilerleyebilmesi için uzun vadeli eğitimlerini garanti altına alınmasının çok önemli olduğunu düşünyor; onları birer dünya sanatçısı haline getirecek süreçte bizimle aynı vizyonu paylaşan bir kurumla işbirliği yapmak istiyoruz.

Genç Yeteneklere  güveniyoruz. Onlar, kendilerine gelişebilecekleri olanaklar sunulduğunda ülkemizi başarıyla temsil eden, dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayan insanlar tarafından parmakla gösterilen önemli sanatçılar olabilirler. Yeter ki bizler de çıktıkları bu yolda onlara destek olabilelim….

Daha çok çocuğumuzun bugünü güzel yaşaması ve güzel bir gelecek düşlemesi için destekte bulunarak, daha umutlu bir yarın hayalimize siz de ortak olabilirsiniz!