Genç Yetenekler Projesi

2009 yılında hayata geçirilen Genç Yetenekler Projesi, müzik başta olmak üzere sanatın farklı alanlarında üstün yetenekli olan gençlerimizin eğitimine destek olarak bu gençlerin gelecek yıllarda dünyada Türkiye’yi temsil edebilecek kültür ve sanat elçileri haline gelmelerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Genç Yetenekler Projesi

Genç Yetenekler Projesi’ne Türkiye’nin önde gelen 55 yazar, müzisyen, ressam, tiyatro sanatçısı, fikir ve iş adamı destek vermektedir. Yaşar Kemal, Nuri Bilge Ceylan, Yıldız Kenter, Ara Güler, Cem Yılmaz, Fazıl Say, Jale Yılmabaşar, Ayşe Kulin, Fahir Atakoğlu, Tarkan, Sezen Aksu, Cihat Aşkın ve Genco Erkal projemizin destekçileri arasında yer almaktadırlar.  Destek verilecek öğrencilerin seçimi de gönüllülerimiz arasında yer alan, aynı zamanda Genç Yetenekler Projesi’nin Sanat Kurulu’nu oluşturan Cihat Aşkın (yaylı sazlar), Fazıl Say (piyano), Bülent Evcil (üflemeli sazlar) ve İbrahim Yazıcı tarafından, ülkemizde faaliyet gösteren konservatuarların da, görüşleri alınarak yapılmaktadır.

Genç Yetenekler Projesi, şu anda 2016-2017 yılında 24 üstün yetenekli öğrenciye eğitim bursu vermiştir. Bu öğrenciler  yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden kazandıkları burslar ve ÇEV’in desteğiyle eğitimlerine devam etmektedirler.

Genç Yetenekler, ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettikleri başarılarla önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin dünyadaki kültür elçileri olabileceklerini kanıtladılar. ÇEV olarak Genç Yetenekler’in bu yolda ilerleyebilmesi için uzun vadeli eğitimlerini garanti altına alınmasının çok önemli olduğunu düşünyor; onları birer dünya sanatçısı haline getirecek süreçte bizimle aynı vizyonu paylaşan bir kurumla işbirliği yapmak istiyoruz.

Genç Yeteneklere  güveniyoruz. Onlar, kendilerine gelişebilecekleri olanaklar sunulduğunda ülkemizi başarıyla temsil eden, dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayan insanlar tarafından parmakla gösterilen önemli sanatçılar olabilirler. Yeter ki bizler de çıktıkları bu yolda onlara destek olabilelim….

Genç Yetenekler Projesi ETKİNLİKLERİ

Bu proje altında gerçekleşen etkinlikleri görebilirsiniz.
Genç yeteneler

Genç yeteneler

22 Ocak 2020 Çarşamba
Forte24 Konseri

Forte24 Konseri

13 Şubat 2017 Pazartesi
Sahne Sizin Çocuklar Konseri

Sahne Sizin Çocuklar Konseri

31 Mart 2010 Çarşamba
Kutup Yıldızı Gecesi

Kutup Yıldızı Gecesi

03 Haziran 2009 Çarşamba

Daha çok çocuğumuzun bugünü güzel yaşaması ve güzel bir gelecek düşlemesi için destekte bulunarak,
daha umutlu bir yarın hayalimize siz de ortak olabilirsiniz!

GÖNÜLLÜ OL