Genç Yetenekler Dev Konserle Büyüledi

Çağdaş Eğitim Vakfı’nın bünyesindeki ÇEV Sanat gerçekleştirdiği “Genç Yetenekler” projesi QNB Finansbank'ın ana sponsorluğunda 15 Ocak akşamı sanatseverlerle buluştu. Projeye başından beri destek veren Halit Ergenç de üstün yetenekli gençlerle aynı sahneyi paylaştı.

Genç Yetenekler Dev Konserle Büyüledi

2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan “Genç Yetenekler” projesi, Vakfın bünyesindeki ÇEV Sanat çatısı altında QNB Finansbank'ın ana sponsorluğunda hız kesmeden devam ediyor. Uluslararası platformlarda birçok başarılara imza atarak ülkemizi gururlandıran üstün yetenekli gençler, 15 Ocak Pazartesi akşamı gerçekleşecek konserle sanatseverlerle buluştu.

Kültür ve sanat alanında birçok değerli ismin desteği ile hayata geçirilen proje, sanatın tüm dalları ve müzik alanındaki üstün yetenekli öğrencileri dünya sahnelerine taşımayı hedefliyor. 15 Ocak Pazartesi akşamı QNB Finansbank ana sponsorluğunda ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde düzenlenen özel gecede iş ve sanat dünyasından ünlü isimler genç yetenekler için bir araya geldi. Konserde, ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesi ile eğitimi devam eden gençler; Beste Gürkey (Marimba), Yiğit Karataş (Keman), Sofiko Tchumburidze(Keman), Bade Daştan (Keman), Cem Esen(Piyano), Denizcan Eren(Flüt), Bayram Kenan Tatlıcı (Piyano), Yusuf Çelik (Viyolonsel) performanslarını sergiledi.

Ünlü yıldızlar gençlerle aynı sahnede!

ÇEV Yönetim Kurulu üyesi ve ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin vakıf adına hayata geçirdiği bu projeye başından beri destek veren ünlü sanatçı Halit Ergenç 15 Ocak’taki konserde sürprizleriyle genç yeteneklere eşlik etti, gecenin sunuculuğunu ise gönüllü olarak Dolunay Soysert üstlendi. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliği ve ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki Avrasya Filarmoni orkestrası eşliğinde gerçekleşen bu özel gecede Suna Kan, ‘Kutup Yıldızları’ adına onur konuğu olarak konserin açılış konuşmasını yaptı.

ÇEV ve ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” Projesi:

1994 yılında kurulan Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) tarafından ülkemizde eğitim, öğretim, kültür ve sanat alanlarında çok sayıda proje gerçekleştirilerek, ilköğretimden üniversiteye kadar 30 bini aşkın öğrenciye karşılıksız burs verilmiş ve verilmeye devam edilmektedir. ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesini 2009 yılından itibaren başlatarak ülkemizdeki doğuştan yetenekli on binlerce genci keşfederek, onların müzik, resim, edebiyat gibi kültür ve sanat alanlarındaki eğitimlerine destek olmaktadır.

Ülkemizin kendi alanlarında önde gelen değerli sanatçılarından oluşan “Kutup Yıldızlarının“ desteği ve sanat kurulunun danışmanlığında, bu güne kadar 39 üstün yetenekli gencin eğitimine destek veren Çağdaş Eğitim Vakfı;  ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesi ile onların dünyada parlayan yıldızlar olması yolunda ilerlemeleri için gerekli her türlü imkânı sağlamaya çalışmaktadır.

Proje kapsamında uluslararası birçok başarılara imza atarak bizleri gururlandıran ve gururlandırmaya devam eden gençler, kültür ve sanat elçilerimiz olarak ülkemizi dünyada temsil etmeye devam etmektedirler. Çağdaş Eğitim Vakfı, Türkiye’nin çağdaş yüzünü dünyada tanıtan gençlerin ilerledikleri bu yolda toplumun her kesiminin destek vermesi gerektiğine inanmaktadır.

DETAYLAR

  • Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)
  • 15 Ocak 2018 Pazartesi

Genç Yetenekler Dev Konserle Büyüledi

Daha çok çocuğumuzun bugünü güzel yaşaması ve güzel bir gelecek düşlemesi için destekte bulunarak,
daha umutlu bir yarın hayalimize siz de ortak olabilirsiniz!

GÖNÜLLÜ OL